چهره‌هاسیاستفرهنگ و هنر

نظر رهبر در مورد رائفی پور چیست؟

نظر رهبر در مورد رائفی پور چیست؟ این یکی از پرتکرارترین پرسش‌های کاربران در فضای مجازی در مورد علی‌اکبر رائفی‌پور است. به همین بهانه، در ادامه قصد داریم با تکیه بر مفاهیم عقلی، پاسخی روشن و شفاف به این سوال بدهیم.

علی‌اکبر رائفی‌پور، سخنران و استاد دانشگاه و همچنین یکی از محبوب‌ترین چهره‌های سیاسی در بین مردم، به‌خصوص جوان‌تر هاست. علت این محبوبیت بالا، ارتباط نزدیک و حضور وی در دانشگاه‌های مختلف ایران تلقی می‌شود. رائفی‌پور به عنوان یک شخصیت انقلابی شناخته شده و تا به امروز، در مورد موازین مرتبط و همچنین رهبر انقلاب، صحبت‌های زیادی انجام داده است. یکی از این موارد، سخنان وی در مورد زندگی رهبری و ناگفته‌هایی در مورد آن بود که در برنامه جهان‌آرا بیان شد.

طی چند سال اخیر، این سوال برای بسیاری از افراد مذهبی و البته غیر مذهبی مطرح شده که نظر رهبر در مورد رائفی پور چیست؟ آیا تا به امروز، رهبری در مورد این چهره فرهنگی داشته و آن را تایید یا رد کرده است؟ با رنگ فردا (و این مطلب داغ) همراه باشید!

آنچه می‌خوانید، برداشتی آزاد از یک سوال پرتکرار در بین مخاطبان است.

رهبر در مورد رائفی پور چه نظری دارد؟

پیش از آنکه بخواهیم به این سوال که نظر رهبر در مورد رائفی پور چیست پاسخ دهیم، بهتر است یادآور شویم که اساس فعالیت و وظایف رهبری، هدایت جامعه و نشان دادن راه است، نه شرکت در چالش‌ها و سوالاتی که در فضای مجازی وجود دارد.

طی چند دهه اخیر، افراد زیادی به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، در مورد رهبری صحبت کرده و حتی ایشان را تخریب کرده‌اند؛ مانند توهین مستقیم حسن روحانی در مورد برجام و ماجرای منقل که در همان زمان نیز با واکنش‌های زیادی همراه بود.

رهبر انقلاب، هیچ‌گاه به صورت مستقیم در اشخاص جامعه، صحبت نکرده و نام آنها را نمی‌برد چرا که انجام این کار می‌تواند حاشیه‌های بی‌حد و اندازه‌ای را برای ایشان به همراه داشته باشد. در آن سو، بسیاری از افراد منتظر گرفتن آتو و تخریب افراد با پنهان شدن پشت سخنان رهبری هستند. رهبر انقلاب نیز همواره ذکاوت و زیرکی خود را نشان داده و همواره سخنان خود را به صورت عمومی و کلی بیان می‌کنند تا شانس سوء استفاده دشمنان، به حداقل برسد.

با این تفاسیر، بیان نظر رهبر در مورد رائفی پور به صورت عمومی به هیچ‌وجه منطقی نیست و اساسا، تا به امروز هیچ چیزی در این مورد نیز منتشر نشده است.

تحلیل موضوع توسط افراد غیر متخصص

طی چند ماه اخیر، رائفی‌پور با ورود جدی‌تر به حوزه سیاست و اعلام موجودیت «جبهه صبح ایران» در کانون توجه بسیاری از افراد قرار گرفت. این حواشی با انتقاد مستقیم وی از رییس مجلس شورای اسلامی و مطرح کردن موضوعات مربوط به مهاجرت فرزند وی به کانادا در کنار صحبت در مورد وام 600 میلیونی بدون کارمزد و بدون سود جلیل محبی، رییس سابق ستاد امر به معروف و نهی از منکر، ادامه پیدا کرد.

در همین حین، در فضای سنگین سیاسی و جایی که لجن‌پراکنی‌ها توسط جناح‌های مختلف به اوج رسید، رهبر انقلاب در یک سخنرانی اعلام کردند که پیش از انتخابات، فحاشی‌های سیاسی در فضای مجازی و انجام کارهایی از این قبیل، به هیچ‌وجه درست نیست. موضوع زمانی اهمیت پیدا می‌کند (و البته دردناک می‌شود) که افراد غیر متخصص همانند یک کانال آپاراتی به نام امیر آرشام در کنار ده‌ها اکانت توییتری، صحبت‌های ایشان را به آقای رائفی پور و آقای قالیباف نسبت دادند! این مسئله سبب شد تا توجه مردم، بیش از پیش به نظر رهبر در مورد رائفی پور نیز جلب شود چرا که او از فعالان جدی و در اصطلاح عام، انقلابی است.

هرچند، قدرت رسانه همواره به‌حدی بالاست که وقتی تخریب انجام شده یا یک نظر غیر کارشناسی منتشر می‌شود، پاسخ‌ها در رد آن مسئله دیگر شنیده نمی‌شود چرا که اساسا، عموم مردم هیچ‌گاه به دنبال موضوع نرفته و اصطلاحا تهتوی آن را درنمی‌آورند! با این حال، برخی چهره‌ها با انتشار ویدیو و تحلیل‌های خوبی تلاش کردند تا این مسئله را رد کنند.

واقعا نظر رهبر در مورد رائفی پور چیست؟

به انتهای این مقاله رسیدیم و همان‌طور که احتمالا حدس می‌زنید، صحبت در رابطه با نظر رهبر در مورد رائفی پور، یک موضوع غیر منطقی است. هرچند، نباید فراموش کرد که طی چند سال اخیر، رهبر جمهوری اسلامی ایران همواره از جوانان انقلابی و مؤمن خواسته تا به صورت آتش به اختیار، به دنبال عدالت‌خواهی باشند و راه را برای آبادانی ایران، هموار کنند.

محمد قاسمی

امید به آینده، پررنگ‌ترین چیزیه که زندگی رو جذاب می‌کنه. من به آینده بسیار امیدوارم و می‌خوام «رنگ فردا» رو در قالب قلمم، به تصویر بکشم. رنگ فردا، قطعا جذاب‌تر از همیشه خواهد بود ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

متاسفیم، لطفا افزونه‌ها و نرم‌افزارهای مسدودکننده تبلیغات خود را غیر فعال کنید یا سایت ما را در لیست سفید قرار بدین :(