فرهنگ و هنرویژه

قوانین عجیب آرژانتین که نظر شما را در مورد این کشور عوض می‌کند!

همانند هر کشور دیگری، آرژانتین نیز قوانین مخصوصی دارد که شاید از نگاه مردم کشورهای دیگر، عجیب به نظر برسند. به همین بهانه، امروز می‌خواهیم به قوانین عجیب کشور آرژانتین بپردازیم. با ما همراه باشید.

آرژانتین، دومین کشور بزرگ در قاره آمریکای جنوبی است و همگان آن را به واسطه بازیکنان سرشناس فوتبالش مانند مارادونا و مسی می‌شناسند. این کشور اما قانون های عجیبی دارد که ممکن است در لحظه اول، شوکه‌کننده یا حتی خنده‌دار باشند.

قوانین عجیب کشور آرژانتین

مواردی که در ادامه بیان می‌کنیم، بر اساس اطلاعاتی هستند که می‌توان آنها را در وب‌سایت‌های خارجی پیدا کرد. با رنگ فردا همراه باشید تا شما را با قانون های عجیب آرژانتین آشنا کنیم.

1. کشتن پاگنده ممنوع است!

بنابر اطلاعات موجود در وب‌سایت Ncesc، پاگنده یا ساسکواچ که در زبان انگلیسی با نام Big Feet شناخته می‌شود، یک موجود عجیب و غریب است که برخی از افراد معتقدند کدر جنگل های آمریکای شمالی یا جنوبی زندگی می‌کند. خب شاید برای شما جالب باشد اگر بگوییم که کشتن این موجود خیالی، یک جرم به حساب می‌آید! این قانون عجیب در آرژانتین به منظور حفظ حیات وحش و احتمال وجود گونه های نادر و ناشناخته وجود دارد.

2. شکار در روزهای یکشنبه ممنوع است، مگر اینکه راکون باشد

در ادامه لیست قوانین عجیب آرژانتین، باید بگوییم که اگر علاقه‌مند به شکار هستید، باید بدانید که یکی دیگر از کارهای ممنوعه در آرژانتین، باید مراقب باشید که این کار را در روزهای یکشنبه انجام ندهید چرا که یک جرم به حساب می‌آید! این قانون به منظور حفظ تعادل زیست‌محیطی و ارائه فرصت استراحت به حیوانات وجود دارد. موضوع البته زمانی خنده‌دار می‌شود که با استثنا این قانون آشنا شوید: شکار راکون در این روز هیچ مانعی ندارد! شاید دلیل این مسئله، امکان آسیب این حیوانات به گونه‌های بومی در آرژانتین باشد.

3. استفاده از نشان انگلستان : از قوانین عجیب کشور آرژانتین

این مورد شاید کمی خاص‌تر باشد، اما ریشه در مسائل سیاسی و مشکلات قدیمی در بین دو کشور دارد. به هر صورت، توصیه می‌شود که مردم، از لباس، پرچم یا هر چیز دیگری که نشان انگلستان را دارد، استفاده نکنند!

4. انتخاب اسم «مسی» ممنوع ؛ یکی دیگر از قوانین عجیب کشور آرژانتین

لیونل مسی یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال است و جایگاهی ویژه در بین مردم این کشور دارد. اما در سال 2014، زمانی که یکی از شهروندان روساریو از اسم این بازیکن برای فرزند خود استفاده کرد، با تظاهرات گسترده مردم مواجه شد. به همین دلیل، از آن زمان به تا امروز، انتخاب اسم مسی در این منطقه ممنوع اعلام شده است. این مسئله که در بین قانون های عجیب آرژانتین قرار می‌گیرد، در وب‌سایت Awakeand Dreaming نقل شده است.

5. انتخاب اسم فرزند فقط از لیست ارائه شده توسط دولت!

در ادامه قوانین عجیب کشور آرژانتین، به یکی دیگر از موارد نادر یعنی محدودیت شدید در انتخاب اسم فرزندان می‌رسیم. مردم می‌گویند که در این کشور، استفاده از نام‌های غیر اسپانیایی جرم بوده و لیستی در حدود 14 هزار اسم ارائه می‌شود که فقط باید نام فرزند را از بین آنها انتخاب کرد!

موضوع حتی زمانی خنده‌دار‌تر می‌شود که بدانید برای تعویض اسم، گزینه‌های بسیار محدود (بعضا 2 مورد!) پیش روی شما قرار می‌گیرد که فقط باید از بین آنها یکی را انتخاب کنید!

سخن پایانی

ما در این مقاله، به معرفی قوانین عجیب کشور آرژانتین پرداخته و نگاهی به خاص ترین و مسخره ترین و خنده دار ترین قانون های آرژانتین داشتیم. اگر مورد دیگری را می‌دانید که می‌تواند به لیست ما اضافه شود، از بخش نظرات آن را اعلام کنید.

محمد قاسمی

امید به آینده، پررنگ‌ترین چیزیه که زندگی رو جذاب می‌کنه. من به آینده بسیار امیدوارم و می‌خوام «رنگ فردا» رو در قالب قلمم، به تصویر بکشم. رنگ فردا، قطعا جذاب‌تر از همیشه خواهد بود ...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

متاسفیم، لطفا افزونه‌ها و نرم‌افزارهای مسدودکننده تبلیغات خود را غیر فعال کنید یا سایت ما را در لیست سفید قرار بدین :(