گردشگریویژه

پرجمعیت ترین شهرهای فیلیپین در سال 2024 : معرفی 6 مورد اول

فیلیپین با جمعیتی نزدیک به 120 میلیون نفر، هفتمین کشور بزرگ آسیا و یکی از مقاصد اصلی گردشگری برای افرادی است که با می‌خواهند با فرهنگ و رسوم غنی کشورهای مختلف، آشنا شوند. اگر قصد سفر به این کشور را داشته باشید، احتمالا آشنایی با پرجمعیت ترین شهرهای فیلیپین 2024، برای شما جذاب خواهد بود.

فیلیپین یکی از کشورهای بزرگ و بسیار زیبا در آسیای شرقی است که جمعیت آن در سال 2024، به 119 میلیون و 106 هزار و 224 نفر رسیده و حالا هفتمین کشور بزرگ این قاره از لحاظ جمعیتی به حساب می‌آید؛ بنا بر آمار وب‌سایت Statisticstimes، رشد جمعیتی این کشور در مقایسه با سال 2023، حدود 0.99 درصد بوده و به نظر می‌رسد و مسئولان، عملکرد خوبی در کنترل جمعیت داشته‌اند.

فیلیپین یکی از کشورهای پیشرفته آسیایی به حساب آمده و می‌توان آن را یکی از مقاصد اصلی بسیاری از گردشگران هم در نظر گرفت. به همین بهانه، امروز سراغ شلوغ ترین شهرهای فیلیپین رفته‌ایم.

معرفی پرجمعیت ترین شهرهای فیلیپین 2024

در ادامه، 6 مورد از شهرهای پرجمعیت کشور فیلیپین را انتخاب کرده‌ و به‌ترتیب، به معرفی آنها خواهیم پرداخت. تا انتهای این مقاله، در کنار رنگ فردا باشید.

6. انتیپولو (Antipolo) / جمعیت: ۹۶۸,۲۸۸ نفر

انتیپولو

انتیپولو، شهری در دل کوه‌های سیرا مادره و پایتخت استان ریزال در فیلیپین، مکانی است با جاذبه‌های فراوان و مناظری خیره‌کننده و مناظر مختلف آن می‌تواند هر کسی را مجذوب خود می‌کند. این شهر که از دیدگاه برخی از افراد، پایتخت زیارتی فیلیپین نیز هست، کلیسای معروف آنتیپولو را میزبانی می‌کند؛ کلیسای بزرگی که محل نگهداری تصویر مقدس و معروف “Our Lady of Peace and Good” به معنی «بانوی خوبی و صلح ما» است.

از لحاظ جمعیتی، در حال حاضر، انتیپولو را می‌توان ششمین شهر پرچمعیت فیلیپین مطابق با آمار سال 2024 در نظر گرفت و در حال حاضر، ۹۶۸,۲۸۸ نفر در این شهر سکونت دارند. این شهر البته در عین پویایی، محیط‌های آرام و دنج زیادی دارد و می‌تواند مقصدی مناسب برای تفریح نیز باشد.

5. زامبوانگا سیتی (Zamboanga City) / جمعیت: ۹۷۷,۰۸۱ نفر

زامبوانگا سیتی

مورد بعدی در لیست پرچمعیت ترین شهرهای فیلیپین، زامبوانگا سیتی است؛ شهری که با نام‌های «شهر گل‌ها» و «شهر لاتین آسیا» شناخته می‌شود. این شهر به دلیل تنوع فرهنگی و زبانی‌اش معروف است و میراث اسپانیایی در معماری و زبان چاواکانو، که ترکیبی از اسپانیایی و زبان‌های بومی است، شهرت زیادی دارد. جمعیت زامبوانگا مطابق با آخرین آمارها، چیزی در حدود ۹۷۷,۰۸۱ نفر اعلام شده است و در بسیاری از خیابان‌های آن می‌توان ترافیک‌های تمام‌نشدنی را مشاهده کرد. هرچند، اگر در حاشیه شهر بروید، کمتر درگیری ترافیک و شلوغی خواهید بود.

با جاذبه‌هایی مانند ساحل صورتی و آبشار مرلوکت، این شهر مکانی عالی برای کسانی است که به دنبال تجربه‌ای متفاوت از فیلیپین هستند. اقتصاد این شهر بر پایه صنایع ماهیگیری، به‌ویژه تولید ساردین و همچنین گردشگری استوار است. جشنواره هرموسا که هر ساله برگزار می‌شود، فرصتی برای نمایش رنگ‌ها و فرهنگ غنی این شهر بهحساب می‌آید.

4. سبو سیتی (Cebu City)/ یکی از پرجمعیت ترین شهرهای فیلیپین با ۱,۰۴۲,۶۱۳ نفر جمعیت

سبو سیتی

شهر سبو (که اشتباها برخی آن را کِبو می‌خوانند)، یکی دیگر از منطقه های شلوغ و پرجمعیت فیلیپین در بخش مرکزی این کشور است. این شهر با جمعیتی بالاتر از یک میلیون نفر، به‌عنوان ملکه شهرهای جنوب شناخته شده و قدیمی‌ترین شهر در فیلیپین با تاریخ غنی اسپانیایی است.

سبو سیتی، محلی برای تجارت بین‌المللی و همچنین مرکز جمع‌آوری محصولات بین جزیره‌ای مانند کوپرا، آباکا، شکر، چوب و ماهی است. این شهر بندری محافظت‌شده در تنگه‌ای بین جزیره ماکتان و ساحل دارد و به‌واسطه یک فرودگاه بین‌المللی و همچنین اسکله‌های مربوط به کشتی‌ها، مردم می‌توانند به آن سفر کنند. سبو سیتی همچنین با داشتن صنایعی مانند نساجی، کفش، مواد غذایی فرآوری‌شده، روغن گیاهی، مبلمان و مواد شیمیایی، نقش مهمی در اقتصاد منطقه ایفا می‌کند. این شهر همچنین برای صنایع دستی مانند جواهرات مروارید و آکوامارین و سازهای موسیقی مانند گیتار معروف است که عمدتاً در جزیره ماکتان ساخته می‌شوند.

3. کالوکان (Caloocan) / جمعیت: بیش از 1.6 میلیون نفر

کالوکان

صحبت در مورد پرجمعیت ترین شهرهای فیلیپین در سال ۲۰۲۴ بدون اشاره به کالوکان لطفی ندارد. هرچند، برخی افراد، کالوکان را نه یک شهر مستقل، بلکه یک منطقه می‌دانند و به همین دلیل، آمارهای کاملا دقیق از تعداد ساکنین آن در دست نیست.

این شهر که می‌توان آن را بخشی از منطقه پایتخت ملی در نظر گرفت. با جمعیتی بیش از ۱.۶ میلیون نفر، چهارمین شهر پرجمعیت فیلیپین به شمار می‌رود. این شهر به دو بخش جغرافیایی تقسیم شده و مجموعاً بیش از ۵۳۳۳ هکتار مساحت دارد. کالوکان، که قبلاً بخشی از استان ریزال بود و اکنون به عنوان بخشی از منطقه کاماناوا شناخته شده و شامل شهرهای مالابون، ناووتاس و والنزوئلا نیز می‌شود.

2. داوائو سیتی (Davao City) / جمعیت: ۱,۹۹۱,۴۵۷ نفر

داوائو سیتی

داوائو سیتی، شهری پرجنب‌وجوش و مدرن در جنوب فیلیپین با جمیعیتی نزدیک به 2 میلیون نفر است و به‌عنوان بزرگ‌ترین شهر در جزیره میندانائو شناخته می‌شود. این شهر با داشتن بنادر کوچک و بزرگ، مرکز اصلی منطقه داوائو و یکی از مهم‌ترین اقتصادهای جزیره به‌شمار می‌رود.

شهرت داوائو علاوه بر اینکه یکی از پرجمعیت ترین شهرهای فیلیپین در سال 2024 است، به‌عنوان پایتخت دوریان و شکلات فیلیپین، مقصدی برای علاقه‌مندان به انواع غذاها بوده و محبوبیت زیادی در بین توریست‌ها نیز دارد. علاوه بر این، داوائو با داشتن مناظر طبیعی بی‌نظیر مانند کوه‌ها، جنگل‌های بارانی و سواحل زیبا، فرصت‌های فراوانی را برای ماجراجویی ارائه می‌دهد. از جاذبه‌های گردشگری معروف آن می‌توان به پارک مردمی، موزه داوائو و مزرعه مروارید در جزیره سامال اشاره کرد.دارد.

1. مانیل (Manila) : پرجمعیت ترین شهر فیلیپین

مانیل

همان‌طور که احتمالا حدس زده باشید، پرجمعیت ترین شهر فیلیپین، پایتخت این کشور یعنی مانیل است. مطابق با آمارهای رسمی، جمعیت این شهر در سال 2024، حدود ۱۴,۹۴۱,۹۵۳ نفر بوده و بیش از 12 درصد از جمعیت کل کشور را شامل می‌شود.

از نمادهای معروف و اماکن تاریخی گرفته تا زندگی شبانه پرهیجان و صحنه‌های رنگارنگ و جذاب آشپزی در سطح شهر، چیزهای بی‌پایان زیادی در شهر وجود دارد که می‌توانید آنها را تجربه کنید. مانیل در کنار خیابان‌های شلوغ و پرترافیک، بسیار مدرن نیز هست و می‌توان بسیاری از امکانات و تکنولوژی‌های روز را در گوشه و کنار آن پیدا کرد.

شهرهای پرجمعیت فیلیپین ؛ مقصدی عالی برای گردشگری

اگرچه ما در این مقاله تلاش کردیم تا پرجمعیت ترین شهرهای فیلیپین سال ۲۰۲۴ را معرفی کنیم، ولی باید بگوییم که ساختار مدرن و زیبای مناطق مختلف این کشور باعث شده تا علی‌رغم ترافیک بالا، همچنان بسیاری از گردشگران، فیلیپین را برای سفر انتخاب کنند. جالب است بدانید بزرگترین سالن بسکتبال جهان در شهر بوکائه فیلیپین واقع شده و ظرفیتی بسیار زیاد در حدود 55 هزار نفر دارد. از این سالن ورزشی برای میزبانی مسابقات بین‌المللی و رسمی استفاده می‌شود.

محمد قاسمی

امید به آینده، پررنگ‌ترین چیزیه که زندگی رو جذاب می‌کنه. من به آینده بسیار امیدوارم و می‌خوام «رنگ فردا» رو در قالب قلمم، به تصویر بکشم. رنگ فردا، قطعا جذاب‌تر از همیشه خواهد بود ...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

متاسفیم، لطفا افزونه‌ها و نرم‌افزارهای مسدودکننده تبلیغات خود را غیر فعال کنید یا سایت ما را در لیست سفید قرار بدین :(