سیاست

ممنوعیت معجون، سالاد اولویه و شیرموز در ایران به دستور پزشکیان! + اسناد و مدارک

ممنوعیت معجون، سالاد اولویه و شیرموز در ایران شاید در درجه اول خنده‌دار به نظر برسد، اما واقعا روزی مسعود پزشکیان به عنوان وزیر بهداشت، این موضوع را اعلام کرده بود. در ادامه، نگاهی دقیق‌تر به مسئله ممنوعیت شیرموز در ایران در کنار معجون و سالاد اولیه می‌پردازیم.

حتما بسیاری از مردم، سکانس‌های مربوط به ممنوعیت معجون در فیلم نهنگ عنبر با بازی رضا عطاران در دهه 60 را دیده‌اند؛ موضوعی که سازنده این فیلم و بازیگران آن نیز توانست درون‌مایه‌ای کمدی را از آن بیرون بکشند.

اما جالب است بدانید بعد از محدودیت‌های ابتدایی، طی دهه 80 و زمانی که مسعود پزشکیان مسئولیت وزارت بهداشت را بر عهده داشت، خبری بسیار عجیب و خنده‌دار مانند یک بمب خبری، تمام رسانه‌ها را پر کرد.

ممنوعیت شیرموز در ایران در کنار معجون و سالاد اولویه!

مسئله مربوط به ممنوعیت سالاد اولویه در کنار معجون و شیرموز در ایران، شاید در نگاه اول، بسیار خنده‌دار یا حتی باورنکردنی باشد؛ اما خبرگزاری ایسنا در آخرین روزهای سال، در تاریخ 11 اسفند 1381، متن این خبر را منتشر کرد. پیش از صحبت در مورد چرایی ممنوعیت معجون توسط پزشکیان، ابتدا نگاهی به متن این خبر داشته باشیم:

ممنوعیت معجون

در این خبر که همین حالا هم روی ایسنا در دسترس همگان است، اعلام شده بود که اداره كل سلامت محيط و كار وزارت بهداشت، خبر از ممنوعیت شیرموز در ایران در کنار سالاد اولویه و معجون داده است. بنا بر این گزارش، عرضه این مواد که به صورت صنفی تولید می‌شود، در کل کشور ممنوع بوده چرا که در نمونه‌های آزمایش‌شده، آلودگی‌های زیادی پیدا شده است.

این خبر در حالی مطرح می‌شود که مسعود پزشکیان در گفتگوها و وعده‌های خود، از صداقت و آزادی سخن می‌گوید؛ آن‌وقت یک شیرموز ساده که جلوی چشم مشتری درست می‌شود، روزی ممنوع بوده است.

اینکه وزارت بهداشت برای اعلام ممنوعیت معجون و شیرموز در آن زمان سراغ کدام نمونه رفته بوده، خود جای سوال دارد، ولی احتمالا شما هم با من موافق باشید که در روزهای گرم تابستان، هیچ‌چیز به اندازه یک شیرموز خنک نمی‌تواند حال آدم را جا بیاورد. از طرفی، شیرموز و معجون، پای ثابت بستنی‌فروشی‌ها و آبمیوه‌فروشی‌هایی است که می‌توان آن را در تقریبا تمام خیابان‌های فرعی و اصلی شهرها پیدا کرد. در عوض، وزارت‌خانه پزشکیان توصیه کرده بود مردم، سراغ نمونه‌های صنعتی که مجوز بهداشت را دارد، بروند.

این قانون عجیب که ممنوعیت سالاد اولویه و دیگر خوراکی‌ها را به همراه داشت البته با واکنش‌های زیادی همراه شد و بعد از مخالفت‌های شدید، خیلی سریع با آن نیز برخورد شد.

سوال کلیدی: پزشکیان تندروتر است یا جلیلی؟

ممنوعیت معجون و شیرموز شاید از دیدگاه هر کسی خنده‌دار به نظر رسد، اما واقعا روزی مسعود پزشکیان به عننوان وزیر بهداشت، به دنبال ممنوعیت شیرموز و سالاد اولویه بود و حالا قصد دارد

تمام مسائل در حالی مطرح می‌شود که سعید جلیلی به عنوان یک تندرو شناخته می‌شود. در همین رابطه نیز یک ویدیوی جذاب، تولید و منتشر شده که نشان می‌دهد مردم در درجه اول، این تندروی‌ها یا دستورالعمل‌های فضایی را از جانب آقای جلیلی می‌دانند، نه پزشکیان.

با یک فنجان چای و کمی تنقلات، این ویدیو را ببینید تا متوجه شوید فضای مجازی و قدرت رسانه، چه می‌کند:

جالب است بدانید که پزشکیان، پیش از این طی دوره فعالیت خود در مجلس شورای اسلامی هم مخالفت خود با توقف فعالیت گشت ارشاد را اعلام کرده بود!!!

قضاوت با شما؛ واقعا چه کسی تندرو است؟

جالب است بدانید در همان دوران که خبر ممنوعیت معجون اعلام شد، طرح استیضاح پزشکیان در مجلس نیز کلید خورده بود؛ با این تفاسیر، آیا او می‌توانید سکان‌دار ریاست جمهوری کشور باشد؟

محمد قاسمی

امید به آینده، پررنگ‌ترین چیزیه که زندگی رو جذاب می‌کنه. من به آینده بسیار امیدوارم و می‌خوام «رنگ فردا» رو در قالب قلمم، به تصویر بکشم. رنگ فردا، قطعا جذاب‌تر از همیشه خواهد بود ...

یک دیدگاه

  1. این دیدگاه به دلیل فحاشی شدید، ویرایش شده است
    لازم به ذکر است رهبری، به آراء مردم ایران احترام کامل گذاشته و از ایشان به صورت 100 درصدی دفاع میکنند، ولی از آنجایی که رای ایشان همواره مخفی بوده، انتخاب شدن رییس جمهور به معنی تایید شخصی ایشان نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

متاسفیم، لطفا افزونه‌ها و نرم‌افزارهای مسدودکننده تبلیغات خود را غیر فعال کنید یا سایت ما را در لیست سفید قرار بدین :(