فرهنگ و هنرویژه

قوانین عجیب نیجریه : از امکان شکایت از افرادی که به قول خود برای ازدواج عمل نکرده‌اند تا منع تبلیغ پاداش برای اشیای گمشده!

در برخی کشورها، قانون‌های خاص و بعضا خنده‌داری وجود دارد که احتمالا برای سایرین، بسیار خنده‌دار خواهد بود؛ مانند برخی از قوانین عجیب نیجریه که می‌توانند شما را متعجب کنند. به همین بهانه، امروز می‌خواهیم چند مورد از عجیب و غریب ترین قانون های کشور نیجریه را بیان کنیم.

قوانین عجیب نیجریه

نیجریه یکی از کشورهای پرجمعیت و پرتنوع فرهنگی آفریقا با تاریخچه‌ای غنی و کهن است. این کشور در طول زمان، همواره با چالش‌های مختلفی مانند استعمار، جنگ داخلی، فساد، تروریسم و فقر روبه‌رو بوده و همین مسئله باعث شده تا دولت‌مردان آن در برخی موارد، قوانینی خاص و متناسب با شرایط خود را وضع کنند تا مشکلات احتمالی در اداره کشور، به حداقل برسد.

در بین بسیاری از قوانین درست و خوبی که زندگی را راحت می‌کنند، برخی موارد را هم می‌توان پیدا کرد که واقعا تعجب‌آور هستند. این موارد را می‌توانید در لیست عجیب ترین قانون های کشور نیجریه در رنگ فردا بخوانید:

1. انتخاب رنگ سبز ارتشی برای خودروهای شخصی : یکی از معروف ترین قوانین عجیب نیجریه

لیست خود در مورد قانون های عجیب و غریب کشور نیجریه را با موردی بیسار خاص شروع می‌کنیم: رنگ سبز ارتشی برای ماشین‌های شخصی ممنوع است! این قانون در سال ۱۹۶۷ تصویب شد و هدف آن جلوگیری از سوءاستفاده از ماشین‌های شخصی برای اهداف نظامی بود.

قوانین عجیب نیجریه

2. تبلیغ پاداش برای اشیای گمشده، ممنوع!

بنا بر گزارش Lawpadi، در نیجریه، تبلیغ پاداش برای پیدا کردن اشیاء گمشده یا دزدیده‌شده، ممنوع است. مردم همچنین اجازه این را ندارند که در تبلیغات خود، از عدم تصفیه‌حساب با فرد خاطی، حرف بزنند!

3. شکایت بابت عمل نکردن به قول ازدواج

یکی دیگر از قوانین عجیب نیجریه، امکان شکایت بابت عمل نکردن به قول ازدواج است! این قانون شامل مردان و زنان شده و این امکان برای آنها وجود دارد که بتوانند از کسی که قول ازدواج به آنها داده اما به وعده خود عمل نکرده، شکایت کنند!

4. منع پخش فیلم های خارجی در سینما

بر اساس گزارشی که روزنامه گاردین چند سال پیش منتشر کرد، به منظور حمایت از صنعت سینما، فیلم‌های خارجی اجازه پخش شدن در سینماها را ندارند. به علاوه، تنها آثاری در رسانه‌ها به نمایش در می‌آیند که از فیلترهای سانسور این کشور عبور کرده باشند.

5. تماس با شماره های تلفنی که با کد 419 شروع می شوند

یکی دیگر از قوانین عجیب نیجریه، تماس با مردم از شماره‌هایی است که کد آنها با 419 شروع می‌شود. این کدها، معروف به شماره‌های کلاه‌برداری بوده و تا به امروز هم هزاران پرونده در این زمینه در کشور ثبت شده است.

قوانین عجیب نیجریه

قوانین عجیب کشور نیجریه از دید مردم این کشور واقعا عجیب نیست!

در این مقاله، ما برخی از قانون های خنده دار نیجریه را معرفی کردیم که شاید برای شما جالب باشد. این قوانین ممکن است در وهله اول برای ما عجیب و غریب به نظر برسند، اما برای مردم نیجریه، بخشی از زندگی و فرهنگ آن‌ها هستند و نمی‌توان آنها را بابت چنین قوانینی سرزنش کرد. البته، در برخی موارد، خود مردم نیز از وجود برخی قوانین ناراضی هستند؛ با این حال، ما به عنوان مردمان سرزمین‌های دیگر، در جایگاه تمسخر آنها نیستیم و باید به مام قوانین عجیب نیجریه احترام بگذاریم.

توجه داشته باشید مواردی که ما در بالا به عنوان قانون های عجیب و غریب نیجریه بیان کردیم، همگی با استناد بر منابع خارجی هستند و حتی ممکن است درطول زمان نیز با تغییرات مختلفی همراه باشند.

محمد قاسمی

امید به آینده، پررنگ‌ترین چیزیه که زندگی رو جذاب می‌کنه. من به آینده بسیار امیدوارم و می‌خوام «رنگ فردا» رو در قالب قلمم، به تصویر بکشم. رنگ فردا، قطعا جذاب‌تر از همیشه خواهد بود ...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

متاسفیم، لطفا افزونه‌ها و نرم‌افزارهای مسدودکننده تبلیغات خود را غیر فعال کنید یا سایت ما را در لیست سفید قرار بدین :(