ورزش و تناسب اندامویژه

با بزرگترین ورزشگاه های تنیس جهان آشنا شوید : از آرتور اش تا ویمبلدون

در اینجا ضمن صحبت در مورد بزرگترین زمین تنیس جهان می‌خواهیم نگاهی به بزرگت رین ورزشگاه ها و استادیوم های تنیس در دنیا نیز داشته و 8 مورد برتر را معرفی کنیم. با رنگ فردا همراه باشید.

تنیس، یکی از ورزش‌های انفرادی و بسیار جذابی است که در سراسر دنیا طرفداران پروپا قرص خود را دارد و می‌تواند لحظاتی شاد و فوق‌العاده هیجان‌انگیز را برای شرکت‌کنندگان و همچنین تماشاگران رقم بزند. تعداد زمین‌های تنیس اگرچه بسیار زیاد است، ولی برخی از آنها به واسطه میزبانی رویدادهای بین‌المللی، طراحی منحصربه‌فردی داشته و با ظرفیت بالای خود می‌توانند میزبان هزاران نفر در مسابقات جهانی و رسمی باشند. به همین بهانه، ما قصد داریم در ادامه، ضمن معرفی بزرگترین زمین تنیس جهان، نگاهی به بزرگترین ورزشگاه ها و استادیوم های تنیس دنیا نیز داشته باشیم.

معرفی بزرگترین استادیوم های تنیس دنیا

مواردی که در ادامه معرفی می‌کنیم، از بزرگترین سالن های تنیس جهان هستند. این استادیوم‌ها را علی‌رغم فضای بسیار زیاد و طراحی جذاب نمی‌توان به عنوان بزرگترین ورزشگاه های جهان معرفی کرد چرا که ظرفیت صندلی‌های آنها بسیار محدود است.

1. استادیوم آرتور اش (Arthur Ashe Stadium) : بزرگ ترین زمین تنیس جهان

استادیوم آرتور اش

معرفی بزرگترین استادیوم تنیس دنیا را با آرتور اش آغاز می‌کنیم؛ ورزشگاهی بزرگ در شهر نیویورک آمریکا که می‌توان آن را به عنوان بزرگ ترین زمین تنیس جهان معرفی کرد. این ورزشگاه با ظرفیت ۲۳۷۷۱ نفر، محل برگزاری مسابقات Open در آمریکا است که یکی از چهار گرند اسلم تنیس به شمار می‌آید. این ورزشگاه در سال ۱۹۹۷ افتتاح شد و نام آن به افتخار آرتور اش، اولین قهرمان سیاه‌پوست تنیس در تاریخ گذاشته شد. این ورزشگاه دارای یک سقف بازشو است که در صورت بارش بسته می‌شود تا بازی‌ها بدون وقفه ادامه یابند.

2. استادیوم 1، ایندین ولز تنیس گاردن (Stadium 1, Indian Wells Tennis Garden)

استادیوم 1، ایندین ولز تنیس گاردن

ورزشگاه اندین ولز تنیس گاردن که با نام «استادیوم 1» هم شناخته می‌شود، در شهر ایندین ولز ایالت کالیفرنیا واقع شده و دومین ورزشگاه بزرگ تنیس در جهان به حساب می‌آید. این ورزشگاه با ظرفیت ۱۶۱۰۲ نفر، محل برگزاری مسابقات ایندین ولز مسترز است که یکی از مهم‌ترین رقابت‌های تنیس پس از گرند اسلم‌ها محسوب می‌شود. این ورزشگاه اگرچه در سال ۲۰۰۰ افتتاح شد، ولی به دنبال توسعه آن، در سال 2019 یک سقف بازشو به آن افزوده شد تا در شرایط مختلف، هیچ بازی متوقف نشود. استادیوم 1 همچنین دارای یک تابلوی نمایش بزرگ است که از هر نقطه‌ای از ورزشگاه می‌توان آن را مشاهده کرد.

3. روتردام آهوی (Rotterdam Ahoy) : بزرگترین زمین تنیس اروپا

روتردام آهوی

روتردام آهوی به عنوان بزرگترین ورزشگاه تنیس اروپا در شهر روتردام کشور هلند قرار گرفته و تا به امروز، بسیاری از رقابت‌های مهم را میزبانی کرده است. این ورزشگاه با ظرفیت ۱۵۸۱۸ نفر، محل برگزاری مسابقات روتردام اوپن است که یکی از تورنمنت‌های سطح ۵۰۰ تنیس مردان محسوب می‌شود. استادیوم روتردام آهوی در سال ۱۹۷۱ افتتاح و در سال ۲۰۱۰ بازسازی شد. این ورزشگاه در واقع یک سالن چندمنظوره است که علاوه بر تنیس، برای برگزاری کنسرت‌ها، نمایش‌ها و رویدادهای دیگر نیز استفاده می‌شود. به همین جهت، برخی از افراد، از ان به عنوان بزرگترین سالن تنیس دنیا نیز یاد می‌کنند.

5. پالا آلپیتور (Pala Alpitour)

پالا آلپیتور

مورد بعدی در لیست بزرگترین استادیوم های تنیس دنیا، پالا آلپیتور است که در شهر تورین کشور ایتالیا واقع شده و ۱۵۶۵۷ نفر ظرفیت دارد. این ورزشگاه، محل برگزاری مسابقات فینال آی تی پی است که یکی از مهم‌ترین رقابت‌های تنیس مردان بوده و هرساله بین هشت بازیکن برتر جهان برگزار می‌شود. این ورزشگاه در سال ۲۰۰۵ افتتاح شد و در سال ۲۰۲۱ به عنوان میزبان فینال آ‌ی‌تی‌پی نیز انتخاب شد. پالا آلپیتور را می‌توان یک سالن چندمنظوره نیز در نظر گرفت که برای برگزاری کنسرت‌ها، نمایش‌ها و رویدادهای دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

6. آکور آرنا (Accor Arena)

آکور آرنا

آکور آرنا در شهر پاریس کشور فرانسه قرار دارد و پنجمین ورزشگاه بزرگ تنیس در جهان است. این ورزشگاه با ظرفیت ۱۵۵۰۰ نفر، محل برگزاری مسابقات پاریس مسترز است، یکی از مهم‌ترین رقابت‌های تنیس پس از گرند اسلم‌ها محسوب می‌شود. آکور آرنا به عنوان یکی از مشهورترین و بزرگترین ورزشگاه های تنیس جهان، در سال ۱۹۸۴ احداث و افتتاح شد و در سال ۲۰۱۵ با بازسازی بخش‌های مختلف، امکانات زیادی به آن اضافه شد.

6. فیلیپ شارتیه (Phillipe Chatrier)

فیلیپ شارتیه

ورزشگاه فیلیپ شارتیه، مورد بعدی لیست بزرگترین زمین تنیس جهان بوده و در شهر پاریس واقع شده است. این ورزشگاه با ظرفیت ۱۵۰۰۰ نفری، محل برگزاری مسابقات فرانسه اوپن است که یکی از چهار گرند اسلم تنیس به شمار می‌آید و جایگاهی ویژه میان ورزشکاران کشورهای مختلف دارد. ورزشگاه بزرگ فیلیپ شارتیه، در سال ۱۹۲۸ افتتاح شد و نام آن به افتخار فیلیپ شارتیه، یک خلبان فرانسوی کشته‌شده در جنگ جهانی اول گذاشته شد. این ورزشگاه دارای یک سقف بازشو است که در سال ۲۰۲۰ نصب شده و آن را به مکانی بسیار حرفه‌ای برای برگزاری رویدادهای مختلف تبدیل می‌کند. نکته قابل توجه در مورد این استادیوم، ساخت آن بر روی خاک رس است که باعث می‌شود بازی‌ها کندتر و طولانی‌تر شوند.

7. راد لیور آرنا (Rod Laver Arena) : بزرگترین سالن تنیس استرالیا

راد لیور آرنا

اگر به دنبال مشهورترین سالن تنیس در استرالیا هستید، احتمالا جایی بهتر از راد لیور آرنا را پیدا نخواهید کرد؛ بزرگترین استادیوم تنیس این کشور که در شهر ملبورن واقع شده و ۱۴۷۷۶ نفر ظرفیت دارد. مسابقات استرالیا اوپن به عنوان یکی از چهار گرند اسلم تنیس، در راد لیور آرنا برگزار می‌شود. این ورزشگاه در سال ۱۹۸۸ افتتاح شد و نام آن به افتخار راد لیور، یک قهرمان تنیس استرالیایی که 11 عنوان گرند اسلم را کسب کرده بود، گذاشته شد. راد لیور آرنا در سال 2007 به یک سقف بازشو مجهز شد تا بتواند تمامی رویدادهای بین‌المللی را نیز در هر شرایطی میزبانی کند. این ورزشگاه همچنین بر روی سطح سخت ساخته شده که باعث می‌شود بازی‌ها سریع‌تر و تندتر انجام شوند.

8. ورزشگاه ویمبلدون (Wimbledon Centre Court)

ورزشگاه ویمبلدون

لیست بزرگترین ورزشگاه تنیس دنیا را با معرفی یکی از استادیوم‌های مشهور این رشته ورزشی یعنی ویمبلدون به پایان می‌بریم؛ مجموعه‌ای بزرگ در شهر لندن که ۱۴۰۰۰ نفر ظرفیت دارد. مسابقات ویمبلدون به صورت دوره‌ای در این ورزشگاه برگزار می‌شود. قدمت این استادیوم قدیمی به سال 1922 می‌رسد و نام آن به افتخار منطقه ویمبلدون در لندن که محل برگزاری این مسابقات است، گذاشته شده. سقف بازشو این ورزشگاه در سال 2009 بر روی آن نصب شد تا بتواند در کنار سایر استادیوم‌های بین‌المللی، پذیرای بسیاری از رقابت‌ها باشد. ورزشگاه ویمبلدون بر روی چمن ساخته شده تا همان‌طور که حدس می‌زنید، سرعت انجام بازی‌ها بسیار زیاد شود.

بزرگترین زمین تنیس در حال ساخت چیست؟

اگرچه در این مقاله تلاش کردیم تا نگاهی به بزرگ ترین سالن های تنیس دنیا داشته باشیم، ولی این رکوردها و رتبه‌بندی‌ها، معمولا ثابت و همیشگی نبوده و با افزایش توجه کشورها به ورزش، شاهد معرفی استادیوم‌های جدیدتر در طول زمان هستیم.

بنا بر اخبار موجود، در شهر شارلوت واقع در کارولینای شمالی، مسئولان به دنبال ساخت استادیومی جدید برای تنیس با اسم رمز Project Break Point بوده و قرار است این استادیوم را با بودجه 400 میلیون دلاری در این شهر احداث کنند. گفته می‌شود این ورزشگاه، بیش از 40 زمین تنیس با 14 هزار صندلی خواهد داشت.

محمد قاسمی

امید به آینده، پررنگ‌ترین چیزیه که زندگی رو جذاب می‌کنه. من به آینده بسیار امیدوارم و می‌خوام «رنگ فردا» رو در قالب قلمم، به تصویر بکشم. رنگ فردا، قطعا جذاب‌تر از همیشه خواهد بود ...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

متاسفیم، لطفا افزونه‌ها و نرم‌افزارهای مسدودکننده تبلیغات خود را غیر فعال کنید یا سایت ما را در لیست سفید قرار بدین :(