سرگرمیویژه

آیا بلندترین مرد جهان را می‌شناسید؟ + تصاویر

بلندترین مرد جهان کیست؟ آیا بلند قد ترین مرد دنیا را می‌شناسید؟ بزرگترین آدم جهان چند متر است؟ در ادامه می‌خواهیم شما را با قد بلندترین مرد زنده آشنا کرده و اطلاعات جالبی را در مورد آن در اختیارتان قرار دهیم.

در دنیای اطراف، چیزهای عجیب زیادی وجود دارد که می‌تواند ما را شگفت‌زده کند؛ مانند یک ابزار بزرگ، یک وسیله خاص، یک ساختمان عجیب یا یک سفینه فضایی. برخی افراد حتی از دیدن یک فرد بسیار قدبلند هم تعجب می‌کنند؛ اگر شما هم جزو همین دسته هستید، پس شاید بهتر باشد در رنگ فردا، شما را با بلندترین مرد دنیا آشنا کنیم

بزرگترین آدم جهان چند متر است و بلندترین مرد جهان کیست؟

بلندترین مرد جهان

در پاسخ به این سوال که بلندترین مرد جهان چند متر و سانت است، بهتر است شما را با سلطان کوسن (Sultan Kösen) آشنا کنیم؛ مردی با ارتفاع بیش از 8 فوت و 2.8 اینچ یا 251 سانتی‌متر که به عنوان بلندترین مرد جهان در گینس شناخته می‌شود. این در حالی‌ست که میانگین قد افراد در ایران و دنیا، چیزی در حدود 175 سانتی‌متر است؛ یعنی 75 سانتی‌متر بیشتر از متوسط اندازه قد!

در حال حاضر، سلطان کوسن قد بلندترین مرد زنده در دنیا به حساب می‌آید و رتبه پانزدهم را در لیست بلندترین افراد تاریخ در کتاب رکوردهای گینس دارد. او سال‌هاست که به عنوان یک پدیده فیزیکی و فرهنگی مورد توجه جهانیان بوده و در رسانه‌های بین‌المللی به‌عنوان نمادی از تفاوت و البته ویژگی خاص انسانی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

سلطان کوسن به عنوان بلندترین آدم جهان در شهر ماردین در ترکیه به دنیا آمد و از جوانی با مشکلی به نام آکرومگالی (Acromegaly) روبه‌رو بود. این مشکل منجر به تولید بیش از حد هورمون رشد در بدن شده و باعث می‌شود تا برخی از اندام‌ها، بلندترین و بزرگتر از سایر بخش‌ها باشند. با این حال، سلطان کوسن با این تفاوت‌ها توانست با شخصیت‌بخشی و الهام‌بخشی، ویژگی‌های خاص خود را به نیکویی به چشم جهانیان نشان دهد.

فعالیت های فرهنگی قد بلندترین مرد دنیا

بلندترین مرد جهان

سلطان کوسن به عنوان یک سفیر فرهنگی و نماینده فرهنگ ترکیه از دید جهانی شناخته می‌شود. وی در قالب بلندترین مرد جهان با فعالیت‌های خیریه و شرکت در رویدادهای المپیک و ورزشی، سعی در ارتقا اراده و انگیزه افراد با تفاوت‌های جسمی دارد. او با شرکت در این رویدادها، پیام‌هایی از همبستگی و وحدت جهانی را منتقل می‌کند.

بلندترین آدم جهان یعنی کوسن همچنین به‌عنوان یک شخصیت محبوب در شبکه‌های اجتماعی نیز شناخته شده و تعداد زیادی از طرفداران به اشتراک‌گذاری تجربیات و ویژگی‌های منحصر به‌فرد این شخصیت فرهنگی می‌پردازند. وی علاوه بر کسب درآمد از این طریق توانسته به افرادی که با بیماری‌های مشابه دست‌وپنجه نرم می‌کنند نیز امید و انگیز بخشد.

با وجود تفاوت‌های جسمی و شهرت جهانی، سلطان کوسن توانسته است یک شخصیت پویا و فعال در جهان فرهنگ شود و با استفاده از تجربیات خود، پیام‌هایی مهم در مورد قبول تفاوت‌ها را منتقل کند. او نه تنها به‌عنوان یک قد بلندترین مرد از لحاظ فیزیکی، بلکه به‌عنوان یک شخصیت الهام‌بخش و اجتماعی تاریخ شناخته شده و به‌خوبی توانسته از این موقعیت خود، به بهترین شکل استفاده کند.

بلندترین مرد جهان

حضور در مسابقات المپیک، سخنرانی در رویدادهای مختلف، شرکت در برنامه‌های تلویزیونی، انتشار کتاب‌های مفید در مورد تجربیات شخصی و حضور گسترده در برنامه‌های انگیزشی، تنها بخشی از فعالیت‌های مربوط به بلند ترین مرد دنیا هستند. سلطان کوسن نه تنها به‌عنوان بلند قد ترین مرد، بلکه به‌عنوان یک شخصیت چندجانبه و الهام‌بخش در زمینه‌های فرهنگی، خیریه، و توسعه فردی شناخته شده و مورد احترام جامعه قرار گرفته است. فعالیت‌های بشردوستانه هم یکی دیگر از کارهایی است که این مرد ترکیه‌ای به آن مشغول است.

سلطان کوسن بلند قد ترین مرد تاریخ نیست!

حالا که به شما گفتیم بزرگترین آدم جهان چند متر است و بلندترین مرد جهان اهل کجاست و چند سانت است، بهتر است بدانید که سلطان کوسن، به عنوان بلند قد ترین مرد تاریخ نبوده و رابرت وادلو چنین صاحب چنین عنوانی است؛ نامی که همواره به عنوان “عظیم‌ترین انسان” در تاریخ شناخته می‌شود. این مرد آمریکایی که در سال 1918 در آمریکا به دنیا آمد، قدی در حدود ۲ متر و ۷۲ سانتی‌متر داشت و به همین دلیل، نام آن به‌عنوان بلندترین انسان تاریخ ثبت شد. رابرت از نخستین لحظات زندگی‌اش با اختلال نادر در سیستم غدد هیپوفیز، منجر به افزایش جریان هورمون رشد مواجه و با رشد نامعمول و بسیار بیش از حد همراه شد.

محمد قاسمی

امید به آینده، پررنگ‌ترین چیزیه که زندگی رو جذاب می‌کنه. من به آینده بسیار امیدوارم و می‌خوام «رنگ فردا» رو در قالب قلمم، به تصویر بکشم. رنگ فردا، قطعا جذاب‌تر از همیشه خواهد بود ...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

متاسفیم، لطفا افزونه‌ها و نرم‌افزارهای مسدودکننده تبلیغات خود را غیر فعال کنید یا سایت ما را در لیست سفید قرار بدین :(