گردشگریویژه

با پرجمعیت ترین شهر کره جنوبی در سال 2024 آشنا شوید

کره جنوبی، یکی از قطب‌های فناوری در جهان بوده و در کنار پیشرفت‌های قابل توجه در حوزه تکنولوژی، از لحاظ جمعیتی هم تراکم بالایی دارد. به همین بهانه، امروز می‌خواهیم در مورد پرجمعیت ترین شهرهای کره جنوبی در سال 2024 صحبت کنیم.

شهرهایی که در ادامه بیان می‌کنیم، مطابق با آمار وب‌سایت Statisticstimes، بیشترین جمعیت را دارند. اگر اهل فیلم‌های کره‌ای باشید، احتمالا نام بسیاری از این شهرها را شنیده باشید! سامسونگ هم یکی از بزرگترین کمپانی‌های فناوری در جهان به حساب می‌آید که مرکز فعالیت آن در کره جنوبی قرار گرفته است.

پرجمعیت ترین شهرهای کره جنوبی ۲۰۲۴

اگر می‌خواهید با بزرگترین شهرهای کره جنوبی از لحاظ جمعیتی آشنا شوید، تا انتهای این مقاله در کنار رنگ فردا باشید. ما در پایین، سراغ 10 مورد از این شهرها رفته و نگاهی به جمعیت و آمارهای مرتبط با آنها خواهیم داشت. همراه با یک فنجان قهوه، تا انتهای این مقاله در کنارمان باشید.

10. چانگ وون (Changwon) / جمعیت: ۱,۰۵۵,۳۷۳ نفر

چانگ وون

لیست خود را با کوچکترین شهر میلیونی کره جنوبی یعنی چانگ وون آغاز می‌کنیم. این شهر که در واقع مرکز استان گیونگ‌سانگ‌نام‌دو به حساب می‌آید، با جمعیتی بیشتر از یک میلیون نفر، شهری ساحلی و مرکزی صنعتی به شمار رفته و نقشی پررنگ در اقتصاد کره دارد.

این شهر که اولین شهر برنامه‌ریزی‌شده کره به حساب می‌آید، الگوبرداری شده از کانبرا استرالیا، دارای فضاهای سبز و تفکیک مناطق مسکونی و صنعتی است. چانگ وون با برنامه‌های دوچرخه‌سواری و تعهد به توسعه پایدار، خود را به عنوان یک پایتخت زیست‌محیطی معرفی کرده است. گفتنی‌ست از لحاظ تاریخی، نام این منطقه بارها تغییر کرده است.

9. گویانگ (Goyang) / جمعیت: ۱,۱۱۴,۰۷۹ نفر

گویانگ

گویانگ، یکی دیگر از پرجمعیت ترین شهرهای کره جنوبی 2024 در استان گیونگی بوده و در واقع، بخشی از منطقه پایتخت سئول به حساب می‌آید. جمعیت این شهر از یک میلیون و 100 هزار نفر، فراتر رفته و محیط جذاب و ساحلی آن، تجربه‌ای عالی از سفر را برای گردشگران رقم می‌زند.

گویانگ مکانی است که فرهنگ سنتی و امکانات مدرن، در هم آمیخته شده‌اند. این شهر میزبان یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های گل بین‌المللی در آسیا است و هر سال بهار، با نمایش‌های گل‌های خیره‌کننده، توجه علاقه‌مندان به گل و گیاه از سراسر جهان را به خود جلب می‌کند. پارک ملی بوخانسان با مناظر طبیعی استثنایی و مسیرهای پیاده‌روی، فضایی برای کاوش و لذت بردن از طبیعت فراهم می‌آورد. علاوه بر این، گویانگ دارای مراکز فرهنگی و هنری متعددی است که اجراهای موسیقی، رقص و تئاتر را به نمایش می‌گذارند و غذاهای سنتی کره‌ای را در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد.

8. یونگین (Yongin) / یکی از پرجمعیت ترین شهرهای کره جنوبی با ۱,۱۴۷,۹۶۷ نفر حنغیا

یونگین

اگر به دنبال یکی از شهرهای پرجمعیت کره جنوبی در نزدیکی پایتخت هستید، باید با یونگین آشنا شوید. این منطقه که در حقیقت بزرگترین شهر استان گیونگی محسوب می‌شود، جمعیتی بیش از 1.1 میلیون نفر داشته و در بسیاری از بخش‌های آن می‌توان فرهنگ و معماری کره را مشاهده کرد.

این شهر از قرن بیست و یکم، به سرعت توسعه یافته و بالاترین رشد جمعیتی را در بین شهرهای کشور ثبت کرده است. یونگین میزبان اورلند و کارائیب بی، محبوب‌ترین پارک‌های تفریحی و آبی این کشور و همچنین دهکده فولک کره‌ای، بزرگ‌ترین از نوع خود است.

7. سوون (Suweon) / جمعیت: ۱,۳۷۸,۲۲۹ نفر

سوون

در ادامه لیست پرجمعیت ترین شهرهای کره جنوبی سال ۲۰۲۴ به سوون می‌رسیم؛ شهری با جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی فراوان که تنها ۳۰ کیلومتر با سئول فاصله دارد. این شهر به دلیل داشتن قلعه‌ی تاریخی هواسئونگ که در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده، شهرتی جهانی دارد. قلعه‌ی هواسئونگ با دیوارهایی به طول ۵.۷ کیلومتر، محل برگزاری مراسم‌های سلطنتی و جشن‌های فرهنگی بوده است. به علاوه، در این شهر می‌توان دانشگاه مشهور سونگیونگوان و همچنین تیم فوتبال حرفه‌ای سوون سامسونگ بلووینگز است

جمعیت سوون در مقایسه با دیگر شهرهای این لیست، کمی بالاتر بوده و به تقریبا به 1.4 میلیون نفر می‌رسد. پتانسیل بالای این منطقه نیز توسعه سریع‌تر را به همراه داشته و باعث شده تا بسیاری از افراد، آن را برای زندگی انتخاب کنند.

6. گوانگجو (Gwangju) / جمعیت: ۱,۵۳۲,۹۰۲ نفر

گوانگجو

گوانگجو نه‌تنها یکی از پرجمعیت‌ترین، بلکه یکی از بزرگترین شهرهای کره جنوبی از لحاظ تراکم جمعیتی نیز هستو. مطابق با آمارهای سال 2024، بیش از 1.5 میلیون نفر در این شهر در حال زندگی هستند.

ششمین شهر بزرگ کره جنوبی، به دلیل تاریخ سیاسی پرتنش و البته بسیار غنی، شهرتی جهانی دارد. این شهر که زمانی میدان دموکراسی کره بوده، همچنان بازتاب‌دهنده و ادای احترام به کسانی است که در جنبش دموکراتیک ۱۸ می سال ۱۹۸۰ جان باختند. امروزه، گوانگجو با جاذبه‌های فراوانی چون موزه ملی گوانگجو، موزه هنر گوانگجو، گورستان ملی ۱۸ می و مرکز فرهنگی آسیا، پذیرای هزاران گردشگر از سراسر دنیاست. تا به امروز هم چندین دوره از مسابقات مهم ورزشی در این شهر برگزار شده‌اند.

5. دائجون (Daejeon) / جمعیت: ۱,۵۸۱,۷۰۵ نفر

دائجون

در دل دشت‌های وسیع و کوه‌های سرسبز، دائجون، پنجمین شهر بزرگ کره جنوبی در سال 2024، به عنوان مرکزی برای نوآوری و تحقیق شناخته می‌شود. این شهر که در مسیر رودخانه گئوم قرار دارد، با داشتن دانشگاه‌های معتبر مانند KAIST و مراکز تحقیقاتی دولتی، قلب تپنده علم و فناوری کره جنوبی به حساب می‌آید. این مسئله نقشی پررنگ در گسترش حضور مردم در این شهر و افزایش جمعیت نیز داشته است.

بازدید از این شهر، ترکیبی از سنت و مدرنیته را به گردشگران ارائه می‌دهد و فرصتی برای تجربه زندگی در یکی از پیشرفته‌ترین شهرهای آسیا را فراهم می‌آورد.

4. دئگو (Daegu) / جمعیت: ۲,۱۷۹,۹۲۹ نفر

دئگو

شاید نام دئگو را کمتر شنیده باشید؛ اما اینجا یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرهای کره جنوبی است که از آن با عنوان «شهر سیب» یاد می‌کنند. دئگو نخستین شهر کره جنوبی با جمعیت بالاتر از 2 میلیون نفر بوده و 4.21 درصد از جمعیت کل کره جنوبی را شامل می‌شود.

این شهر که در دل دشت حاصلخیز یئونگنام قرار دارد، با تاریخی غنی از دوران سیلا و جوسئون، میراثی کهن را به یدک می‌کشد. دِگو، با صنعت نساجی رونق‌یافته خود، اکنون به مرکزی برای صنایع فشن و فناوری‌های پیشرفته تبدیل شده است. از جاذبه‌های دیدنی آن می‌توان به خیابان کیم کوانگ‌سئوک، مرکز فرهنگی آرک و معبد دونگهواسا اشاره کرد. دِگو، با برگزاری رویدادهایی چون جشنواره جهانی انرژی و مسابقات جهانی دو و میدانی، طی دهه‌های گذشته، شهرت زیادی یافته است.

3. اینچئون (Incheon) / یکی از بزرگترین شهرهای کره جنوبی با جمعیت ۲,۸۶۱,۶۸۶ نفر

اینچئون

اینچئون، سومین شهر بزرگ کره جنوبی پس از سئول و بوسان، بزرگترین و تنهاترین شهر کره جنوبی با جمعیت نزدیک به 3 میلیون نفر است. اینچئون به واسطه حضور شرکت‌های کوچک و بزرگ متعدد، یکی از مراکز اصلی تجارت و صنعت در این کشور به حساب می‌آید. این شهر که در کنار رودخانه‌ی هان واقع شده، یک بندرگاه بزرگ با نقشی بسیار مهم در تجارت بین‌المللی دارد و فرودگاه بین‌المللی اینچئون نیز به عنوان یکی از مهم‌ترین فرودگاه‌های آسیا شناخته می‌شود.

اینچئون به عنوان یکی شهرهای پرجمعیت و شلوغ کره جنوبی، با داشتن منطقه‌ی آزاد اقتصادی، محل سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ داخلی و بین‌المللی زیادی است.

2. بوسان (Busan) / از پرجمعیت ترین شهرهای کره جنوبی با 

بوسان

علاقه‌مندان به کشور کره جنوبی حتما نام بوسان را در فیلم‌ها و سریال‌ها شنیده‌اند؛ پرجمعیت ترین شهر کره جنوبی با بیش از 3 میلیون نفر جمعیت. تعداد افراد ساکن در این شهر البته در مقایسه با سال گذشته، تفاوت چندانی نداشته و این مسئله، به‌نوعی نشان‌دهنده مدیریت درست در کنترل جمعیت است. بوسان که در لیست پرجمعیت ترین شهرهای کره جنوبی 2024 در رتبه دوم لیست ما قرار گرفته، با سواحل زیبا و فرهنگ پر جنب و جوش خود، مقصدی جذاب برای بازدیدکنندگان از سراسر جهان است.

نام «بوسان» به معنای «کوه دیگ» به زبان کره‌ای است؛ موضوعی که به موقعیت شهر در میان کوه‌ها اشاره دارد. بوسان به خاطر سواحل زیبایش معروف است؛ ساحل هائوندائه، ساحل گوانگالی و ساحل سونگدو تنها چند مورد از مکان‌های محبوب هستند که محلی‌ها و گردشگران می‌توانند در آن‌ها آفتاب بگیرند. جشنواره بین‌المللی فیلم بوسان نیز سالانه در این شهر برگزار می‌شود و یکی از معتبرترین جشنواره‌های فیلم در آسیا است.

1. سئول (Seoul) / پرجمعیت ترین شهر کره جنوبی با جمعیت ۱۰,۰۰۴,۸۴۰ نفر

سئول

سئول، پایتخت و پرجمعیت ترین شهر کره جنوبی، ترکیبی استادانه از سنت‌های کهن و نوآوری‌های مدرن است. این کلان‌شهر با میراث فرهنگی غنی و منظره‌ی شهری پویا، بازدیدکنندگان را به خود جذب می‌کند. سئول، با داشتن بزرگ‌ترین پارک ملی پربازدید جهان و سریع‌ترین اینترنت، نمادی از پیشرفت و فناوری است و آن را می‌توان یکی از اصلی‌ترنی قطب‌های فناوری در کره زمین دانست. از بازارهای شلوغ گرفته تا برج‌های آسمان‌خراش مدرن، از کاخ‌های تاریخی گرفته تا جشنواره‌های پرشور، سئول تجربه‌ای یگانه از زندگی در شهری مدرن را ارائه می‌دهد. این شهر، که میزبان المپیک تابستانی ۱۹۸۸ بود، نشان‌دهنده‌ی توانایی برگزاری رویدادهای بین‌المللی در مقیاس بزرگ است. بلندترین آسمان خراش کره جنوبی که رتبه ششم را در لیست بلندترین برج های جهان دارد هم در همین شهر قرار گرفته و ارتفاع آن به بیش از 554 متر می‌رسد.

جمعیت سئول در سال 2024، بیش از 10 میلیون نفر اعلام شده که معادل 19.3 درصد از جمعیت کل تقریبا 52 میلیونی کره جنوبی است. شلوغی و ترافیک، بخشی جدانشدنی از خیابان‌های سئول است و می‌توان آن را در بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌ها نیز مشاهده کرد.

سخن پایانی

اگرچه ما در این مقاله تلاش کردیم تا پرجمعیت ترین شهرهای کره جنوبی در سال 2024 را به شما معرفی کنیم، اما نباید فراموش کرد که آمارها و اعداد و ارقام مربوط به آنها دائما در حال تغییر هستند. با این وجود، ما همواره در تلاش هستیم تا این مقاله و سایر نوشته‌ها را به‌روز نگه داریم.

محمد قاسمی

امید به آینده، پررنگ‌ترین چیزیه که زندگی رو جذاب می‌کنه. من به آینده بسیار امیدوارم و می‌خوام «رنگ فردا» رو در قالب قلمم، به تصویر بکشم. رنگ فردا، قطعا جذاب‌تر از همیشه خواهد بود ...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

متاسفیم، لطفا افزونه‌ها و نرم‌افزارهای مسدودکننده تبلیغات خود را غیر فعال کنید یا سایت ما را در لیست سفید قرار بدین :(