گردشگری

جمعیت تهران در سال 1403 چقدر است؟

تهران به عنوان پایتخت، پرجمعیت‌ترین شهر ایران به حساب می‌آید. اما جمعیت تهران ۱۴۰۳ چقدر است؟ آیا با بحران جمعیت در کشور و پایتخت روبه‌رو هستیم؟

بنابر آخرین آمار رسمی سرشماری جمعیت که سال 1395 انجام شده بود، تهران بیش از 9 میلیون نفر جمعیت داشت. البته همان‌طور که می‌دانید، این آمار قدیمی است و پایتخت طی چند سال اخیر، رشد جمعیتی فوق‌العاده بالایی را تجربه کرده و جمعیت تهران ۱۴۰۳ با آمار قبلی، تفاوت‌های بسیاری دارد.

مطابق با خبری که فرارو در بهمن‌ماه 1401 منتشر کرد، سالانه 5 درصد به جمعیت تهران افزوده می‌شود. در آن زمان، استاندار وقت اعلام کرد که با در نظر گرفتن حضور گسترده اتباع در تهران، جمعیت این استان حالا به چیزی بین 18.5 تا 19 میلیون نفر رسیده و این آمار طی سال‌های آتی نیز افزایش پیدا خواهد کرد. این رشد جمعیتی البته مطابق با استانداردهای مورد نیاز و چیزی که کارشناسان اعلام کرده‌اند، نبوده و متاسفانه، پیری جمعیت، آینده کشور را به خطر می‌اندازد.

حال در چنین شرایطی، این سوال مطرح می‌شود که جمعیت تهران در سال ۱۴۰۳ چقدر است؟ با رنگ فردا همراه شوید تا به این سوال، پاسخ دهیم.

آخرین آمار جمعیت تهران ۱۴۰۳

با تکیه بر جدیدترین آمار، جمعیت ایران در سال 1403 و 2024، به 88 میلیون نفر رسیده و تا 10 سال آینده می‌تواند 95 میلیون نفر را نیز رد کند.

اما در پاسخ به این سوال که جمعیت تهران در سال 1403 چقدر شده، باید بگوییم که با در نظر گرفتن حضور اتباع، احتمالا نزدیک 19 تا 19.5 میلیون نفر ساکن پایتخت باشند. سامانه اطلاعات آماری استان تهران همچنین برآورد جمعیت تهران ۱۴۰۳ بدون حضور اتباع را چیزی در حدود 14 میلیون و 425 هزار نفر پیش‌بینی کرده است.

البته، باید توجه داشت که این آمار و ارقام، صرفا مربوط به خود شهر تهران نبوده و شامل تمام بخش‌های استان می‌شود؛ این یعنی در این آمار، جمعیت شهرهای کوچک و بزرگ اطراف پایتخت نیز محاسبه شده است.

در حال حاضر، اطلاعات دقیقی در مورد آینده جمعیتی کشور در دست نیست؛ با این حال، به نظر می‌رسد تا 10 سال آینده، جمعیت تا حد زیادی افزایش پیدا خواهد کرد.

محمد قاسمی

امید به آینده، پررنگ‌ترین چیزیه که زندگی رو جذاب می‌کنه. من به آینده بسیار امیدوارم و می‌خوام «رنگ فردا» رو در قالب قلمم، به تصویر بکشم. رنگ فردا، قطعا جذاب‌تر از همیشه خواهد بود ...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

متاسفیم، لطفا افزونه‌ها و نرم‌افزارهای مسدودکننده تبلیغات خود را غیر فعال کنید یا سایت ما را در لیست سفید قرار بدین :(