گردشگریویژه

معرفی بهترین بیمارستان های جهان (آپدیت 2023)

در لیست 10 تا از بهترین بیمارستان جهان قصد داریم نگاهی به مراکز درمانی برتر در دنیا داشته باشیم. این مراکز از لحاظ امکانات پزشکی، در بالاترین سطح بوده و سالانه پذیرای هزاران نفر از مردم از سراسر جهان هستند.

علم پزشکی اگرچه طی چند سال اخیر به شکل قابل توجهی در ایران پیشرفت کرده و حتی بسیاری از مردم برای درمان به ایران سفر می‌کنند، ولی مراکز درمانی آن را نمی‌توان از برترین‌ها در دنیا معرفی کرد. اگر کنجکاو هستید که بدانید بهترین بیمارستان های جهان در کدام کشورها و شهرها قرار گرفته‌اند، تا انتهای این مقاله در کنار ما باشید.

بهترین بیمارستان دنیا چگونه انتخاب می شود؟

پیش از صحبت در مورد بهترین بیمارستان های دنیا، شاید بد نباشد که ابتدا در مورد چگونگی این مراکز درمانی توضیح دهیم. فاکتورهای زیادی برای معرفی و انتخاب بهترین بیمارستان های جهان وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به بازخوردهای ثبت‌شده از سوی بیماران، نظر ده‌ها هزار متخصص، سطح علمی پزشکان، شیوه خدمت‌رسانی به بیماران، پوشش‌های بیمه‌ای، سطح امکانات و … اشاره کرد.

نباید فراموش کرد که در ایران هم پزشکان توامند و بیمارستان‌های مجهز زیادی وجود دارد که اگر می‌خواستیم به صورت ویژه در مورد یک مشخصه کلی صحبت کنیم، نام آنها هم می‌توانست در لیست ما جای بگیرد؛ ولی به صورت کلی، متاسفانه هنوز نامی از ایران در لیست‌های جهانی به چشم نمی‌خورد.

بهترین بیمارستان جهان کجاست؟

همان‌طور که احتمالا حدس زده باشید، ایالات متحده آمریکا، بیشترین سهم از بیمارستان های برتر را داشته و در کنار آن می‌توان نام بسیاری از کشورهای اروپایی را مشاهده کرد. در هر صورت، در ادامه، می‌توانید با بزرگ ترین بیمارستان های دنیا آشنا شوید. توجه داشته باشید که ما در رنگ فردا، خودمان هیچ دخالتی در انتخاب بهترین مراکز درمانی دنیا نداشته و لیست زیر را بر اساس داده‌های ثبت‌شده بر اساس گزارش وب‌سایت معتبر Healthexec تهیه کرده‌ایم.

1. کلینیک مایو (Mayo Clinic) / تاسیس 1864

کلینیک مایو

کلینیک مایو، یکی از برترین مراکز درمانی جهان با سابقه‌ای بسیار درخشان است. این کلینیک به عنوان یکی از برترین مراکز پژوهشی و درمانی در زمینه‌های پزشکی شناخته می‌شود. موقعیت برجسته آن در ایالت مینه‌سوتا آمریکا، این بیمارستان را به یک مقصد بین‌المللی برای درمان بیماران از سراسر جهان تبدیل کرده است.

با تکیه بر تخصص‌های متعدد از جمله قلب و عروق، علوم سرطان، نورولوژی و سایر حوزه‌های پزشکی، از مایو کلینیک به عنوان یک مرجع فراگیر در تشخیص و درمان بیماری‌ها یاد می‌شود. از فناوری‌های پیشرفته گرفته تا تیم‌های پزشکی مجرب، مایو کلینیک به بیماران خود تضمین می‌کند که بهترین و موثرترین درمان‌ها در اختیار آنها قرار خواهد گرفت. همین موارد نیز باعث شده است تا بسیاری از افراد، از آن با عنوان بهترین بیمارستان جهان یاد کنند.

2. کلینیک کلیولند (Cleveland Clinic) / تاسیس 1921

کلینیک کلیولند

بیمارستان کلیولند نیز به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین مراکز درمانی در جهان در زمینه پزشکی با تأکید بر تحقیقات پیشرفته و ارائه خدمات درمانی شناخته شده و مقر آن در ایالت اوهایو آمریکا واقع شده است.

با تخصص‌های گسترده از جمله جراحی‌های پیچیده، درمان‌های سرطان، پزشکی نوین و تشخیص و درمان بیماری‌های نادر، بیمارستان کلیولند را می‌توان یک مرکز کامل و چندتخصصی معرفی کرد. از تکنولوژی مدرن گرفته تا فرهنگ پزشکی دقیق، این مرکز به بیماران خود اطمینان می‌دهد که در اینجا بهترین مراقبت و درمان را دریافت خواهند کرد. در اینجا همچنین تعهد به ارتقاء سطح سلامت و کیفیت زندگی بیماران اولویت اصلی است.

3. بیمارستان عمومی ماساچوست (Massachusetts General Hospital) / تاسیس 1811

بیمارستان عمومی ماساچوست

مورد بعدی در لیست بهترین بیمارستان های جهان، نماینده دیگری از کشور آمریکا یعنی بیمارستان عمومی ماساچوست است؛ یکی از بزرگترین و معتبرترین مراکز درمانی دنیا که در شهر بوستون واقع شده و خیلی‌ها از آن به نقطه عطفی در حوزه پزشکی یاد می‌کنند. تاریخچه این مجموعه درمانی به قرن 17 باز می‌گردد.

این بیمارستان عمومی به عنوان یک مرجع جهانی در زمینه تحقیقات پیشرفته، تشخیص و درمان بیماری‌ها شناخته می‌شود. در اینجا، بیماران با خیالی آسوده می‌توانند خدمات تخصصی در حوزه‌های قلب و عروق، نورولوژی، جراحی‌های پیچیده تا درمان‌های سرطان را دریافت کرده و در مورد بهبود سلامت خود، اطمینان کامل داشته باشند. تلاش برای نوآوری در درمان، آموزش پزشکی و ارتقای سلامت جامعه را می‌توان از اهداف این مرکز بزرگ نامید.

4. بیمارستان جانز هاپکینز (The Johns Hopkins Hospital) / تاسیس 1889

بیمارستان جانز هاپکینز

با گذشت بیش از یک قرن از تاسیس و همچنین برخورداری از شهرتی جهانی، بیمارستان جانز هاپکینز یکی از نخستین مراکز پزشکی تحقیقاتی و درمانی در ایالات متحده به حساب می‌آید که سال‌هاست خدماتی ویژه را به مردم ارائه می‌کند. این بیمارستان در بالتیمور واقع شده و می‌توان آن را نمادی از تخصص و کیفیت درمان توصیف کرد.

با تخصص در زمینه‌هایی چون جراحی، علوم سرطان، علوم اعصاب و بسیاری از حوزه‌های دیگر، مجموعه جانز هاپکینز به بیماران خود خدماتی بی‌نظیر ارائه می‌دهد. تمرکز بر تحقیقات پیشرفته، آموزش نخبگان پزشکی و ارتقای تکنولوژی در تشخیص و درمان بیماری‌ها، این بیمارستان را به یکی از برترین مراکز درمانی جهان تبدیل کرده است.

5. بیمارستان عمومی تورنتو (Toronto General) / تاسیس 2002 – بهترین بیمارستان جهان در کانادا

بیمارستان عمومی تورنتو

تورنتو جنرال یکی دیگر از بهترین بیمارستان های جهان است که سال 2002 در شهر تورنتو کانادا تسیس شد. این مرکز درمانی با موقعیت مرکزی در شهر و دسترسی بسیار عالی، یکی از مراکز فوق تخصصی در ارائه خدمات درمانی و همچنین زمینه‌های پژوهشی است. با تجربه و تخصص پزشکان در زمینه‌های متعدد از جمله جراحی، قلب و عروق، نورولوژی و سایر حوزه‌های پزشکی، این بیمارستان به بیماران خود اطمینان می‌دهد که دریافت مراقبت‌هایی با کیفیت و متناسب با نیازهایشان خواهند داشت.

تمرکز بر تحقیقات پیشرفته و به‌روز به همراه اتکا به تجهیزات پزشکی مدرن، این بیمارستان را به یکی از مراکز برتر پزشکی در دنیا تبدیل کرده است. علاوه بر این، تعامل مستمر با دانشگاه تورنتو و همکاری با تیم‌های پزشکی متخصص، از خصوصیات برجسته این مرکز به شمار می‌رود.

6. بیمارستان دانشگاه کارولینسکا (Karolinska University Hospital) / تاسیس 1940

بیمارستان دانشگاه کارولینسکا

بیمارستان دانشگاه کارولینسکا در استکهلم سوئد، یکی دیگر از بهترین بیمارستان های دنیا بوده و در جایگاه ششم لیست ما قرار داد. این بیمارستان به عنوان مرکز اصلی درمان و تحقیقات دانشگاه کارولینسکا شناخته شده و پزشکان آن با تخصص در زمینه‌های مهمی مانند جراحی، ژنتیک، علوم سرطان و اختلالات عصبی، به بیماران خود بالاترین سطح از خدمات پزشکی و تشخیصی را با کیفیت عالی ارائه می‌کنند.

تمرکز بر تحقیقات موثر و ارتباط نزدیک با دانشگاه، این بیمارستان را به یک مرکز متمایز در زمینه پزشکی تبدیل کرده است. استفاده از فناوری‌های نوین و تجهیزات پزشکی پیشرفته نیز جزء ویژگی‌های ممتاز این بیمارستان محسوب می‌شود. به علاوه، تعهد به آموزش و پرورش نخبگان پزشکی از دیگر جنبه‌های مثبت این مرکز به شمار می‌رود.

7. شاریته – دانشگاه پزشکی برلین (Charité – Universitätsmedizin Berlin) / تاسیس 1710 – بهترین بیمارستان جهان در آلمان

شاریته - دانشگاه پزشکی برلین

اگر به دنبال بهترین بیمارستان آلمان هستید، «شاریته – دانشگاه پزشکی برلین» یکی از بزرگ‌ترین بیمارستان‌های دانشگاهی در اروپاست که در برلین واقع شده و به دلیل عالی بودن در خدمات پزشکی، تحقیقات و آموزش، شهرتی جهانی دارد. این بیمارستان، بیش از 3 قرن پیش تاسیس شده و همین مسئله، به‌نوعی اهمیت بالای آن در علم پزشکی آلمان و اروپا را به تصویر می‌کشد.

این بیمارستان در زمینه‌های مختلفی از جمله جراحی، قلب و عروق، نورولوژی و بیماری‌های عفونی به جایگاهی بسیار بالا دست یافته و با تعهد به تحقیقات پیشرفته و نوآوری، نقشی اساسی در پیشبرد دانش پزشکی و درمان‌ها دارد. ادغام فناوری مدرن و همکاری با اساتید پزشکی، همه نقشی اساسی در تبدیل آن به یک مرکز معتبر در حوزه بهداشت جهانی داشته‌اند.

8. بیمارستان پیتیه-سالپتریر (Pitié-Salpêtrière Hospital) : بهترین بیمارستان فرانسه

بیمارستان پیتیه-سالپتریر

پیتیه-سالپتریر یکی از معتبرترین بیمارستان‌های دانشگاهی در پاریس فرانسه است. پیتیه سالپتریر بخشی از شبکه AP-HP است که بزرگترین سیستم بیمارستانی در اروپا به حساب می‌آید. تاریخ این بیمارستان قدیمی و تاسیس آن به قرن هفدهم باز می‌گردد و تا به امروز، نقش مهمی در توسعه پزشکی مدرن در فرانسه را ایفا کرده است.

پیتیه سالپتریر در زمینه‌های مختلفی از جمله نورولوژی، روانپزشکی، روماتولوژی و پزشکی داخلی به عنوان یک مؤسسه برجسته شناخته می‌شود. این بیمارستان به خاطر تعهد به ارائه خدمات پزشکی با کیفیت، انجام تحقیقات نوآورانه و آموزش نسل‌های آینده از متخصصان بهداشتی شهرتی جهانی دارد.

9. بیمارستان عمومی سنگاپور (Singapore General Hospital) / تاسیس 1821 – بهترین بیمارستان آسیا

بیمارستان عمومی سنگاپور

مورد بعدی در لیست ما که می‌توان آن را بهترین بیمارستان دنیا در آسیا معرفی کرد، «بیمارستان عمومی سنگاپور» است. این مجموعه درمانی به عنوان یک مرکز تخصصی در ارائه خدمات، تحقیقات و آموزش شناخته شده می‌شود. قرارگیری این مجموعه در مرکز شهر باعث شده از آن به عنوان نمادی از کیفیت در ارائه خدمات، مراقبت از بیماران و تحقیقات در حوزه پزشکی در آسیا یاد کنند.

تعهد به تحقیقات پیشرفته و به‌روز در کنار استفاده از فناوری‌های نوین، این بیمارستان را به یک مرکز متمایز و برجسته در زمینه بهداشت جهانی تبدیل کرده است.جراحی، قلب و عروق، نورولوژی و … از جمله خدماتی هستند که به صورت تخصصی در اینجا ارائه می‌شود.

10. مرکز پزشکی رونالد ریگان دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس (Ronald Reagan UCLA Medical Center) / تاسیس 1955

مرکز پزشکی رونالد ریگان دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس

مورد آخر در لیست بهترین بیمارستان های دنیا، باز هم نماینده دیگری از کشور آمریکا یعنی مرکز پزشکی رونالد ریگان دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس است. این مرکز به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین مراکز درمانی و تحقیقاتی در دنیا شناخته می‌شود.

در این مجموعه می‌توانند متخصصانی زبده را پیدا کرد و خدماتی مانند جراحی‌های پیچیده، علوم سرطان، علوم قلب و عروق، مرکز پزشکی رونالد ریگان را به مجموعه‌ای کاملا متفاوت تبدیل می‌کند. این مرکز با تمرکز بر تحقیقات نوآورانه، استفاده از فناوری‌های پیشرفته، و همکاری با تیم‌های متخصص پزشکی، به عنوان یکی از برترین مراکز درمانی و پژوهشی جهان شناخته می‌شود.

سخن پایانی

همان‌طور که گفتیم، انتخاب بهترین بیمارستان جهان واقعا کار دشواری است چرا که خدمات و امکانات این مجموعه‌ها، دائما در حال ارتقا بوده و همه‌روزه، متخصصانی تازه نیز وارد آنها می‌شوند. اگر فکر می‌کنید بیمارستان دیگری هم می‌تواند در لیست بهترین مراکز درمانی دنیا قرار بگیرد، در بخش نظرات اعلام کنید تا آن را به لیست خود اضافه کنیم.

محمد قاسمی

امید به آینده، پررنگ‌ترین چیزیه که زندگی رو جذاب می‌کنه. من به آینده بسیار امیدوارم و می‌خوام «رنگ فردا» رو در قالب قلمم، به تصویر بکشم. رنگ فردا، قطعا جذاب‌تر از همیشه خواهد بود ...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

متاسفیم، لطفا افزونه‌ها و نرم‌افزارهای مسدودکننده تبلیغات خود را غیر فعال کنید یا سایت ما را در لیست سفید قرار بدین :(